Test pozornosti d2-R

Využití: Věkové rozpětí 9 až 59 let (verze tužka/papír, verze pro HTS 5 obsahuje normy od 18 let). Individuální a skupinová administrace. Využití v oblasti profesního poradenství a diagnostice způsobilosti v pracovní, firemní a dopravní psychologii, v klinické psychologii, ve školní psychologii, výchovném poradenství a ve výzkumu

Pro tuto metodu je vypsán jako školicí a výcvikový kurz Akreditační kurz.

Ukázka příručky d2-R

Charakteristika testu

Test d2-R představuje standardizovanou metodu, zaměřenou na výkonnost kognitivních funkcí. Měří tempo a pečlivost pracovního výkonu při rozlišování podobných vizuálních podnětů (při diskriminaci detailů) a umožňuje tak posouzení různých kvalit pozornosti. Test má široké spektrum využití. Osvědčil se mj. v oblasti dopravní, sportovní, pedagogické a enviromentální psychologie, dále psychiatrie, neurologie, klinické a lékařské psychologie a farmakopsychologie.

Normy

K dispozici jsou zvláštní normy pro různé věkové skupiny. Normy byly vytvořeny na základě rozsáhlého standardizačního souboru (N= 4024).

Metoda je vyhodnocována a interpretována podle norem původního vydání.

Administrace: Doba administrace včetně instrukce je asi 8 minut.

Verze pro HTS 5

Nová verze testu d2-R pro HTS 5 obsahuje podrobný přehled výsledků, které je možné vyhodnotit podle norem různých standardizačních souborů. Vloženy jsou také normy, které byly vytvořeny na souboru pro evropskou populaci (n=2100) – zahrnuje data z České republiky, Dánska, Finska, Francie, Německa, Itálie, Nizozemí, Norska, Švédska a Velké Británie. Tyto normy jsou pro dospělou populaci od 18 let.

Můžete si prohlédnout ukázku výstupu jednoho zkušebního testování d2-R v HTS 5.

V HTS 5 můžeme tuto metodu nabídnout také v následujících jazykových verzích: angličtina, dánština, finština, francouzština, italština, němčina, nizozemština, norština, portugalština, ruština, švédština. Pro objednání postupujte jako při objednání testu v češtině, pouze do políčka Poznámka uveďte, o jakou jazykovou verzi máte zájem.

Více o HTS 5 naleznete zde.

d2-R

Test pozornosti d2-R

1. české vydání, Hogrefe-Testcentrum, Praha 2014

R. Brickenkamp, D. Liepmann, L. Schmidt-Atzert

Přeložily a upravily: D. Černochová a S. Hoskovcová

Kategorie B

2 260 Kč

980 Kč

1 050 Kč

250 Kč

250 Kč

240 Kč

180 Kč

120 Kč

70 Kč

50 Kč