Nabídka spolupráce - Projekt NAB

Vážení přátelé,


Rád bych vám nabídl spolupráci v PROJEKTU NAB, který aktuálně připravujeme. České vydání Baterie pro neuropsychologické vyšetření – NAB (Lenka Krámská, Zuzana Dvořáková a Radek Ptáček – adaptace původního vydání Neuropsychological Assessment Battery nakladatelství PAR) je aktuálně v tisku a do distribuce bude v omezeném počtu zařazeno v první polovině dubna tohoto roku. Toto české vydání bylo připravováno (vzhledem ke svému rozsahu a náročnosti adaptace) mnoho let, česká adaptace je odborně na nejvyšší úrovni a nepochybně doplní možnosti neuropsychologické diagnostiky.

Nyní NAB budeme distribuovat vybraným specialistům společně s původním americkým vyhodnocovacím programem, založeným na amerických normách, s cílem získat český normativní soubor. Původní americké normy jsou velmi kvalitní a pro praxi využitelné i u nás, ale naším cílem je tuto metodu doplnit i českými normami a novým vyhodnocovacím programem. Úplný testový soubor NAB, který budeme nyní v limitovaném množství distribuovat, lze tedy použít pro běžnou diagnostiku, ale nabízíme jej za velmi příznivých podmínek jen těm uživatelům, kteří nám předají anonymizovaná data (24 osob v termínu 2 let) pro vytvoření českého normativního souboru. Podrobnosti o Projektu NAB včetně návrhu na Dohodu o spolupráci NAB jsou v příloze.


Pokud budete pro své rozhodnutí do spolupráce vstoupit potřebovat nějaké doplňující informace, rádi vám je poskytneme.

Prosím zájemce o předběžné přihlášení se ke spolupráci e-mailem přímo koordinátorce Projektu paní Barboře Dvořákové barbora.dvorakova@hogrefe.cz.


Tým všech spolupracovníků připravíme na základě vašich předběžných přihlášek a spolupráci potvrdíme uzavřením příslušné dohody.


Těším se na spolupráci a srdečně zdravím,

Václav Havlůj


Příloha: PROJEKT NAB

Příloha: Dohoda o spolupráci NAB

Příloha: Vylučovací kritéria

Příloha: NAB-SP - Příručka k vyhodnocovacímu programu (CZ)